HSB_635_P_2
HSB_635_P_3

HSB 635 P

TEKA
Модели:

HSB 635 P - 551 eur


Техничка документација:

 • Мултифункционална пиролитичка рерна
 • Функција за самочистење Dual Clean
 • Енергетска класа А+, Капацитет бруто/нето:71/70л
 • Сензорски Старт - Стоп програмски модул
 • Тенка иноксна рачка
 • Иноксови копчиња со црн преден панел
 • 8 функции
 • Функција „Одмрзнување“
 • Врата со 4 стакла
 • Врата со целосно отстранливо внатрешно стакло
 • Телескопски водич на 1 ниво
 • Блокирање на опцијата за безопасност
 • Боја: црна + инокс
 • додатоци во комплетот: метална скара и длабока тава

Поддршка и контакт

Емил Зола бр.4 локал 2, 1000 Скопје, Македонија

Телефон: +389 2 609 0 278

Мобилен: +389 70 38 69 99

office@elektropromet.com.mk

Кои сме ние?

Електро-Промет е ексклузивен претставник и официјален дистрибутер за Р.Македонија на Германскиот бренд ТЕКА -аспиратори за кујни, апарати за вградување, садопери, чешми и италијанскиот бренд NARDO (економичена линија на апарати) Воедно е увозник на полски бранд NOWY STYL за канцелариска опрема. На своите потрошувачи им нуди производи со висок квалитет и извонреден дизајн со што ги задоволуваат и најприбиливите вкусови. Електро-Промет е компанија со висок рејтинг и реноме е една од водечките компании во продажбата на апарати за домаќинство (бела техника) во Македонија.