WBE_1000H_A++_2
WBE_1000H_A++_3
WBE_1000H_A++_4

WBE 1000H A++

EUROLUX
Модели:

  WBE 1000H A++ Бел 599.00 euro


 • ОСНОВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ
 • Електронско управување
 • Енергетска класа - А++
 • Класа на перење - A
 • Класа на центрифугирање - C
 • Капацитет на перална - 6 kg
 • Програма за перење - 11
 • Вртежи на центрифугата - 400–1000 rpm
 • Одложен старт 0,5 - 24 часа
 • Заклучување "заштита од деца"
 • Бубањ од нерѓосувачки челик
 • Димензии (H x W x D) - 825х595х535 mm
 • Гаранциja 36 месеца
 • .
 • ПРЕДНОСТИ
 • Брза програма - 15 мин.
 • Интензивно перење
 • Одложено плакнење
 • Програма за осетливи ткаенини (кашмир)
 • Дополнително плавење
 • Програма самочистење

Поддршка и контакт

Емил Зола бр.4 локал 2, 1000 Скопје, Македонија

Телефон: +389 2 609 0 278

Мобилен: +389 70 38 69 99

office@elektropromet.com.mk

Кои сме ние?

Електро-Промет е ексклузивен претставник и официјален дистрибутер за Р.Македонија на Германскиот бренд ТЕКА -аспиратори за кујни, апарати за вградување, садопери, чешми и италијанскиот бренд NARDO (економичена линија на апарати) Воедно е увозник на полски бранд NOWY STYL за канцелариска опрема. На своите потрошувачи им нуди производи со висок квалитет и извонреден дизајн со што ги задоволуваат и најприбиливите вкусови. Електро-Промет е компанија со висок рејтинг и реноме е една од водечките компании во продажбата на апарати за домаќинство (бела техника) во Македонија.